چالش ۲۱ روزه تمرکز

خسته از تمرکز نداشتن روی کار باعث شد چالش ۲۱ روزه ای رو شروع کنم تا کمی این روند رو تغییر بدم و در اینجا تجربه های شخصی رو برای ثبت به اشتراک بذارم.

قبل از چالش

با اندکی جمع و تفریق میزان استفاده از شبکه های اجتماعی رو یک هفته قبل از شروع بررسی کردم. این آمار فاجعه بود، فقط در یک هفته ۴۴ ساعت و ۲۱ دقیقه وقت خودم رو صرف نگاه کردن به محتوایی کرده بودم که ارزش نداشت.

بعد از چالش

چالش ۲۱ روزه تمرکز

هفته اول – ۶ ساعت ۵۹ دقیقه فعالیت

محاسبه آمار بعد از شروع این چالش به شکل بسیار خوبی رضایت کننده بود. هفته اول طبق تصویر پیوست شده ۶ ساعت و هفته دوم و سوم ۸ ساعت از شبکه های اجتماعی استفاده کرده بودم، نکته قابل توجه اینجاست که میانگین استفاده از اینستاگرام، تلگرام و ایکس (توییتر) فقط ۱.۵ ساعت بوده که با این حساب تصمیم گرفتم بیشتر از این چالش در زندگی استفاده کنم. فکر میکنم نتایج بهتری رو کسب کنم.

از نگاه آمار

روز بیستم با ۵۶ دقیقه کمترین و روز سیزدهم با ۲ ساعت ۱۵ دقیقه بیشترین فعالیت در صفحه چالش ثبتش کردم.

تجربه چالش

بعد از دیدن آمار باید از تجربه روز های چالش بنویسم.

در یک جمله کوتاه همه چیز عالی نبود و نباید هم انتظار این رو داشته باشیم. این چالش سخت بود، چون در طول روز از اینکه نمیتونستم شبکه های اجتماعی رو دنبال کنم بی حوصله بودم و از طرفی مصمم به پایبندی باعث شده بود حین استفاده از سوشیال مدیا دقیقه ها رو زیر نظر داشته باشم.

من برای اینکه باگ بی حوصلگی رو درست کنم، خودم رو با دولینگو و کتاب صوتی سرگرم کرده بودم. این نکته مثبت این چالش بود چون باعث شد بخشی از روتینی که دوست داشتم رو پیاده سازی کنم.

برای ساعت کاری هم تاثیر مثبتی رو شاهدش بودم، چون باعث شد تمرکز بیشتری روی برنامه نویسی و سفارشات مشتری داشته باشم. مهم ترین تاثیرش کنار گذاشتن موانع تمرکز بود مثل گوشی که با نوتیف پیام ها باعث شده بود بهش نگاه کنم.

در نهایت این چالش ۲۱ روزه تاثیر مثبتی رو در زندگیم گذاشته و امیدوارم بدون توقف دنبال کنم.

پاورقی

نباید انتظار تمرکز ۱۰۰٪ رو داشته باشیم، چون  اول باید تمرین کردن رو یاد بگیریم.

فرم نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *